תוספי קאש מומלצים

28/09/2022

10 תוספי הוורדפרס הטובים ביותר להאצת האתר שלך


57% מהגולשים יעזבו את האתר שלך אם ייקח לו יותר משלוש שניות לטעון –
לכן, זה כבר ברור  שעניין מהירות האתר חיונית לחוויית המשתמש שלך.
ישנן מספר דרכים קלות להאיץ את אתר הוורדפרס שלך, כגון, אופטימיזציה של התמונות שלך, רכישת שירות CDN והנושא העיקרי של מאמר זה, תוסף מטמון לוורדפרס.

אם אתה מחפש דרך קלה ומהירה לייעל את תנועת אתר הוורדפרס שלך, אגירת מידע במטמון הוא אחד הפתרונות הראשונים.
ראשית, נגדיר מהו מטמון ומדוע הוא חשוב. לאחר מכן, נסקור כמה תוספים שיכולים לפשט ואף להקל את התהליך עבורך.

לפני שאציין תוספי קאש מומלצים, להלן מספר נושאים חשובים:

מה זה מטמון (
caching) ?

מטמון , caching הוא תהליך של שמירה ואחסון של עותקים סטטיים של קבצי האתר שלך במיקום אחסון זמני. פעולה זו מאפשרת שליחת דף אינטרנט באופן מהיר יותר לדפדפן של מבקר האתר שלך.

כדי להבין היטב את היתרונות של שמירה במטמון, נסקור מה קורה כאשר גולש רואה את האתר שלך בפעם הראשונה.

כאשר גולש מבקר בדף באתר שלך, הדפדפן שלו שולח בקשה לשרת המאחסן את האתר שלך ומבקש את הרכיבים השונים של האתר שלך – כולל קובצי HTML, גיליונות סגנונות CSS, JavaScript, תמונות ועוד. לאחר מכן השרת שלך בונה את המשאבים הללו ושולח אותם בחזרה לדפדפן של המשתמש, וכתוצאה מכך – דף אינטרנט מוצג על המסך שלו.

אם האתר שלך משתמש במטמון, חלק מהמידע מדפי האינטרנט של האתר שלך יאוחסן באופן מקומי במכשיר של המשתמש. בפעם הבאה שמשתמש מבקר בדף באתר שלך, חלק מהמידע הזה יובא מהאחסון המקומי של המחשב שלו במקום משרת האינטרנט שלך.
כפי שאתה יכול כבר לנחש, קבלת נתונים ממטמון היא מהירה יותר מאשר שליפתם משרת אינטרנט מרוחק.

בנוסף, על ידי שמירה במטמון של האתר שלך, השרת שלך משתמש בפחות משאבים כדי לטעון דף אינטרנט, מה שבתורו מקטין את הזמן ל-First Byte (TTFB)
TTFB  הוא משך הזמן בין שליחת הבקשה לשרת של הדפדפן ועד לקבלת הביט הראשון שלו. זה ישפר את ביצועי האתר הכוללים שלך.

איך מגדירים מטמון בוורדפרס?

בעוד שאתרים רבים משתמשים בשמירת מטמון כדי לשפר את הביצועים,
מערכת ה-CMS של וורדפרס אינה כוללת פונקציונליות של מטמון בערכת הליבה שלו.

ספק האחסון שלך עשוי לאפשר שמירה במטמון עבור האתר שלך (במקרה כזה ייתכן שלא תתאפשר לך להתקין תוספים לאחסון מטמון אחד או כל שהוא). אם לא, אתה יכול להפעיל שמירה במטמון בעצמך.

בעוד שאתה יכול להגדיר שמירה במטמון באופן ידני באתר הוורדפרס שלך, זה ידרוש ממך להוסיף קוד לקובץ cache.php שלך או ליצור שאילתת SQL. אם אין לך את הניסיון הטכני עם כל אחת מהשיטות, האלטרנטיבה הקלה יותר היא להשתמש בתוסף וורדפרס.

בואו נבדוק כמה מתוספי המטמון הטובים ביותר הזמינים להלן:

התוספים הטובים ביותר למטמון וורדפרס

תוספי המטמון הטובים ביותר לוורדפרס יאפשרו לך לשמור במהירות ובקלות את הפוסטים והעמודים שלך. להלן אוסף של תוספי ביצועים מובחרים וחינמיים לוורדפרס שעושים בדיוק את זה.

  1. WP Rocket

WP Rocket הוא תוסף מטמון מובחר המציע מגוון חזק של תכונות. בנוסף להצעת טעינת מטמון מראש ודחיסת, GZIP  התוסף הזה מאפשר למשתמשים לצמצם ולשלב קבצי CSS ו-JS, לטעינה עצלה של תמונות, לביטול משאבי JavaScript חוסמי רינדור, להסרת CSS שאינה בשימוש ולתזמן ניקוי מסד נתונים אוטומטי. זהו הפתרון המושלם לאופטימיזציה של ציוני Core Web Vitals שלך והפיכת האתר שלך למהיר יותר בכמה קליקים.

הוא גם מותאם לאתרי מסחר אלקטרוני כך שהוא מוציא באופן אוטומטי את דפי ה"עגלה", "תשלום" ו"החשבון שלי" מהמטמון כדי למנוע הפרעה לתהליך הרכישה.

מה שמייחד את WP Rocket מפלאגינים אחרים לאופטימיזציית מהירות הוא שהוא מתחיל לעבוד ישר ברגע שהוא מותקן ומופעל באתר שלך.

אך מבחינת הוסט סנטר ומנסיוננו הרב בתחום, אנו פחות ממליצים בתוסף זה מכיוון שהוא מביא איתו תקלות רבות במערכת הוורדפרס.

2. המטמון המהיר ביותר של WPWP Fastest Cache 

WP Fastest Cache הוא תוסף המטמון בעל הדירוג הגבוה ביותר בספריית וורדפרס הרשמית. הגרסה החינמית של WP Fastest Cache מציעה מגוון תכונות מתקדמות. עם תוסף זה, מנהלי אתרים יכולים למחוק את כל הקבצים המאוחסנים במטמון, קבצי CSS ו-JS ממוזערים, או לתזמן את מחיקתם בזמן מסוים. הם יכולים גם להפעיל או להשבית את אפשרות המטמון עבור מכשירים ניידים ומשתמשים מחוברים – הכל על ידי סימון תיבה בדף ההגדרות.
בניגוד לתוספי מטמון חינמיים אחרים כמו W3 Total Cache  , התוסף הזה לא רק מצמצם קבצי HTML ו-CSS – הוא משלב אותם כדי להפוך את הקוד שלך לנקי יותר ואת דפי האינטרנט שלך.

גרסת הפרימיום מציעה עוד יותר פונקציונליות, כולל צמצום קבצי JavaScript, ביטול משאבי JavaScript חוסמי רינדור וטעינה עצלה.

3.
LiteSpeed Cache

LiteSpeed Cache הוא תוסף מטמון נוסף ברמת חמישה כוכבים בספריית וורדפרס.
הוא יכול לצמצם ולשלב את קבצי ה-CSS וה-JavaScript, טעינה עצלה של תמונות, אופטימיזציה אוטומטית של תמונות ועוד.
מה שמייחד את LiteSpeed Cache מפלאגינים אחרים הוא שזהו מטמון ברמת השרת, שהוא מהיר יותר ממטמון ברמת PHP. אז בעוד שהתוסף חינמי, הוא מחייב אותך להשתמש בשרת האינטרנט LiteSpeed עבור תכונות המטמון המובנות שלו בעמודים.

מטמון הדף יכול לעקוף שאילתות PHP ומסד נתונים, ולהשתמש בקבצי Cookie כדי להציג גרסאות מרובות של תוכן ששמור בהתאם למכשיר המשתמש, המיקום הגיאוגרפי והמטבע של המשתמש. תצטרך לשלם תשלום חודשי קטן כדי לרכוש רישיון לשימוש בשרת זה.

4. WP-Optimize

WP-Optimize הוא תוסף מטמון נוסף ברמת חמישה כוכבים בספריית וורדפרס עם למעלה ממיליון התקנות פעילות. אתה יכול להגדיר את הגדרות הפלאגין כדי להורות לדפדפני הלקוח לעשות שימוש חוזר במשאבי מטמון, לדחוס קבצי HTML, CSS ו-JavaScript, ולצמצם ולדחות CSS ו-JavaScript כדי להקטין את גודל ומספר הבקשות לשרת שלך.

אתה יכול גם לסמן תיבה כדי ליצור קבצים נפרדים למכשירים ניידים כדי להבטיח שגרסה אופטימלית של האתר שלך תוגש למשתמשים במכשירים ניידים.

בשונה מהתוספים הקודמים, WP-Optimize הוא פתרון רב תכליתי לאופטימיזציה של האינטרנט. בנוסף לאחסון דפי האינטרנט שלך במטמון, הוא יעזור לך לנקות את מסד הנתונים שלך ולדחוס את התמונות שלך, מה שיהפוך את האתר שלך למהיר עוד יותר.


  1. W3 Total Cache

W3 Total Cache (W3TC) W3TC הוא אחד מתוספי המטמון הפופולריים ביותר עבור וורדפרס. אחת הסיבות לפופולריות שלו היא שהוא תואם לרוב תוכניות האחסון, כולל אחסון בשרת משותף, VPS ואיחסון שרתים ייעודיים.

עם W3 Total Cache, אתה יכול לצמצם קבצי HTML, CSS ו-JavaScript, וגם פוסטים, דפים והזנות RSS. אתה יכול לטעון תמונות בטעינה עצלה, לדחות CSS ו-JavaScript, לבטל משאבי JavaScript חוסמי רינדור ולתזמן ניקוי מסד נתונים אוטומטי.

תוכל גם להגדיר אינטגרציה עם ספק ה-CDN שלך לביצועי אתר טובים עוד יותר.
בנוסף, אתה יכול לבדוק את כל התצורות האלה במצב תצוגה מקדימה לפני פריסתן באתר האינטרנט שלך.
W3 Total Cache Pro מציע פונקציונליות רבה עוד יותר, כולל שמירה במטמון של קטעים, סטטיסטיקות מטמון מתקדמות, טעינה עצלה עבור מפות Google ועוד.

6. WP Super Cache

WP Super Cache הוא תוסף מטמון חינמי שפותח על ידי Automattic. עם למעלה משני מיליון התקנות פעילות, זהו תוסף המטמון עם מספר ההורדות הכי גבוהה מספריית הוורדפרס.

חלק מהמשיכה של תוסף זה הוא שלושת מצבי האחסון שלו. מצב "מומחה" (Expert) הוא המהיר ביותר, אך מחייב אותך לשנות את קובץ ה-.htaccess. למרות שזה נהדר עבור מפתחים ומשתמשים עם ניסיון טכני שרוצים יותר שליטה על תהליך האחסון במטמון, זה לא אידיאלי עבור כל המשתמשים – במיוחד מאחר שטעות בקובץ htaccess יכולה להפיל את האתר כולו.

לכן WP Super Cache מציע גם מצב "פשוט" (Simple). במצב זה, התוסף יוצר קובצי HTML סטטיים שישמשו לרוב המבקרים. ישנו מצב אחד נוסף בשם WP-Cache להגשת קבצי מטמון מותאמים אישית, המותאמים למבקרים שנכנסו, צופים בדף מוגן בסיסמה או השאירו תגובות.

7. Hummingbird

Hummingbird מציעה מגוון דומה של תכונות כמו תוספי המטמון לעיל: שמירה במטמון של דפדפן, דחיסת GZIP, צמצום ודחייה של CSS ו-JavaScript, ביטול משאבים חוסמי רינדור וטעינה עצלה של תמונות, תגובות ופוסטים ארוכים יותר.

מה שמייחד את Hummingbird הוא שהוא יסרוק את האתר שלך, ימצא קבצים שמאטים אותו ויספק טיפים ותיקונים. במקרים מסוימים, זה אפילו יספק שיפורים בלחיצה אחת, כמו חבילת מטמון מלאה, צמצום של סגנונות וסקריפטים ודחייה של CSS ו-JavaScript. הוא הופך את האצת האתר שלך לפשוטה ככל האפשר.

קיימת גם גרסת פרימיום זמינה עם תכונות מתקדמות עוד יותר, כולל סריקה אוטומטית, ניטור זמן פעולה, דחיסה משופרת של צמצום, והקטנה באחסון CDN.

  1. Cache Enabler

Cache Enabler הוא תוסף ביצועים פשוט וקל משקל עבור וורדפרס. הוא מאפשר למשתמשים להגדיר קבצי מטמון שיכלו לפוג לאחר פרק זמן, לנקות את מטמון האתר אם התוכן השתנה, לדחוס מראש דפים שמורים עם GZIP ולצמצם את ה-HTML בדפים שמור. הוא עובד גם ברשתות מרובות אתרים.

עם זאת, הוא מוגבל בפונקציונליות בהשוואה לתוספים אחרים ברשימה זו. לדוגמה, משתמש יכול לנקות את מטמון האתר רק אם סוג פוסט, תגובה או תוסף פורסם/הופעל, עודכן או נמחק. אי הכללת תוכן מהמטמון היא אפילו מסובכת יותר. במקום לסמן תיבה, המשתמש צריך להקליד את מזהה הפוסט, נתיב העמוד, מחרוזת השאילתה או קובצי Cookie באופן ידני כדי לקבוע אילו דפים צריכים לעקוף את המטמון.

9. Comet Cache

Comet Cache הוא תוסף קל לשימוש לשמירה במטמון של פוסטים, דפים, תגים, קטגוריות, ארכיונים, עדכוני RSS ומפות אתר של XML שלך. דף ההגדרות מכיל הסברים מפורטים על התכונות שלו, מה שהופך את Comet Cache לאופציה ידידותית למתחילים עבור משתמשים שאינם מכירים את ה-caching. תצטרך לרכוש את Comet Cache Pro עבור חלק מהתכונות שהפלאגינים שהוזכרו לעיל מציעים בחינם, כמו דחיסת HTML והיכולת לשמור משתמשים מחוברים במטמון.

כמו כן, בניגוד לתוספי מטמון אחרים, Comet Cache אינו מטפל ישירות בדחיסת GZIP. אם האתר שלך פועל על שרת האינטרנט של Apache, אתה יכול להפעיל דחיסת GZIP בלוח המחוונים לניהול בכמה קליקים. אם לא, תצטרך ליצור קובץ htaccess בספריית ההתקנה של וורדפרס או לערוך את הקובץ שכבר קיים. אם דחיסת GZIP היא תכונה חובה, ייתכן שהתוסף הזה לא יהיה הבחירה הנכונה עבורך.

10. Borlabs Cache

Borlabs Cache הוא תוסף מטמון פרימיום בעל דירוג גבוה שמתחיל לבצע אופטימיזציה של האתר שלך ברגע שהוא מופעל. בנוסף לתכונות הסטנדרטיות שתוספי מטמון אחרים מציעים – כמו דחיסה ושילוב של קבצי CSS ו-JavaScript וטעינה עצלה – Borlabs Cache מציע תכונות ייחודיות ומתקדמות.

תכונת אחסון המטמון שלו, למשל, מאפשרת לך לקבל תוכן דינמי כלשהו בקבצים הסטטיים שלך, כך שתוכל עדיין להציג מודעות בגרסאות שמור של האתר שלך.

הוא גם מציע הגדרות מטמון מוגדרות מראש כך שתוכל לקבל הגדרות מטמון שונות עבור כל אתר בהתקנת וורדפרס מרובה אתרים שלך. רוב תוספי המטמון התומכים ברשתות מרובות אתרים מאפשרים לך להגדיר הגדרות מטמון גלובליות בלבד.

מאיץ את האתר שלך.

תוסף מטמון הוא תוסף וורדפרס חובה כדי להגביר את ביצועי האתר ולהגביר את שביעות רצון מבקרי האתר שלך. אתה יכול להשתמש בכל אחד מהפלאגינים שלמעלה כדי ליצור אתר אינטרנט מהיר שישמח את המבקרים שלך – מבלי לגעת בקוד כלשהו בערכת הנושא או בקבצי htaccess.

המאמר נכתב על ידי אנה פיצגראלד – תורגם מאנגלית לעברית על ידי google translate

עריכה: יהב בנגיאת