חדש! תוכנית שיווק שותפים - קבלו 150 ש"ח על כל לקוח - לחצו כאן לפרטים

חיפוש דומיין מתבצע - אנא המתן ...
קניית שם דומיין

חדש! תוכנית שיווק שותפים - קבלו 150 ש"ח על כל לקוח - לחצו כאן לפרטים

4.9 כוכבים מבוסס על 154 תגובות
מה זה שרת vps?

מה זה שרת vps?

מה זה שרת – VPS ?

שרת וירטואלי פרטי, המכונה גם VPS , פועל כסביבה וירטואלית מבודדת בשרת פיזי, הנמצא בבעלותו ובניהולו של ספק ענן או מאחסן אתרים. איחסון VPS משתמש בטכנולוגיית וירטואליזציה כדי לפצל מכונה פיזית אחת למספר סביבות שרת פרטיות החולקות את המשאבים.

עבור חברות או יחידים שאתרי האינטרנט או האפליקציות שלהם צמחו מהאחסון המשותף, אחסון שרתים פרטיים וירטואליים מספק חוויה דומה לאיחסון ייעודי ללא העלויות הגבוהות והתחזוקה הכרוכות בשרת ייעודי.

עם שרת VPS יש ביצועים טובים יותר, אמינות ואבטחה. בנוסף, יש לך כמות מוגדרת מראש של משאבים לרשותך בכל פעם שאתה צריך את זה – אתה לא צריך לחלוק זיכרון, שטח דיסק או רוחב פס עם כל משתמש אחר.

שרת וירטואלי פרטי מוגדר

VPS – הוא מכונה וירטואלית המספקת משאבי שרת וירטואליים בשרת פיזי המשותף עם משתמשים אחרים. עם אחסון VPS , אתה מקבל שטח שרת ייעודי עם כמות שמורה של משאבים, המציע שליטה והתאמה אישית רבה יותר מאשר איחסון בשרת משותף.

איך VPS עובד?

למרות שאתה חולק שרת פיזי אחד עם משתמשים אחרים,
VPSמדמה סביבת אחסון בשרת ייעודי. ספק האירוח שלך מתקין hypervisor –
שכבה וירטואלית – על גבי מערכת ההפעלה (OS) של השרת הפיזי שמחלק אותו לתאים וירטואליים. שכבה זו מאפשרת לכל אחד מהתאים הללו להפעיל מערכת הפעלה ותוכנה משלו, ומאפשרת לכל סביבה לתפקד באופן עצמאי אחד מהשני.

למרות שבאופן טכני אתה חולק משאבים עם משתמשים אחרים, המשאבים שלך מובטחים. אתה משלם עבור כמות מוגדרת, שמוקצה ל VPS -שלך ולא יכול לשמש חשבון אחר.

 

שרת פרטי וירטואלי לעומת שרת ייעודי

כדי להבין את ההבדלים בין שרת וירטואלי פרטי לשרת ייעודי, תחילה, חשוב להבין את הסוגים השונים של שירותי אחסון האתרים הזמינים.

אחסון משותף הוא כאשר משתמשים מרובים חולקים שרת פיזי אחד ואת כל המשאבים שלו. עם זאת, לא מוקצבת לך כמות מוגדרת של משאבים, כלומר כוח המחשוב והזיכרון של האתר שלך יכולים להיות מושפעים מהצרכים של משתמשים אחרים בשרת.

שרת ייעודי, מספק שרת פיזי שלם וכל המשאבים שלו שמורים לעסק שלך בלבד. אתה מקבל שליטה מלאה על הכל, מחומרה למערכת הפעלה ועד לתוכנת שרת מותאמת אישית.

אחסון שרת VPS  נמצא בנקודת האמצע בין שרת משותף לשרת ייעודי. שלא כמו שרת משותף, אתה מקבל כמות מוגדרת של משאבים שהוקצו ל-VPS שלך. בנוסף, אתה יכול ליהנות מיתרונות רבים של שרת ייעודי במחיר סביר יותר, כולל מערכת הפעלה משלך, יישומי שרת ובקרת גישה לשורשים.

בואו נשתמש באנלוגיה כדי לעזור לפרק את ההבדלים בין VPS לשרת ייעודי:

תחשוב על שרת VPS כמו הזמנת חדר פרטי במסעדה כדי לחגוג אירוע כמו יום ההולדת. במקום לאכול ליד שולחן במסעדה הראשית עם לקוחות אחרים (שרת משותף), תוכלו ליהנות מחוויית אוכל נפרדת בחלל פרטי שניתן להתאים לצרכים שלכם.

אתה מקבל את כל המושבים, השולחנות, הכלים והסכו"ם הדרושים לאורחים שלך
ותוכל לסדר אותם איך שאתה רוצה. תוכלו לבקש תפריט אחר או משקה מיוחד שהאורחים שלכם יכולים להזמין לפי טעמם. עם זאת, אתה חולק את המטבח, הצוות ועוד שירותים עם לקוחות אחרים.

שרת ייעודי זה כמו להשכיר מקום שלם ולשכור חברת קייטרינג ואירועים. יש לכם שליטה מלאה על כל היבט של המסיבה שלכם וכל המשאבים יישמרו רק לקבוצת האורחים שלכם, אבל, המחיר גם יהיה יקר מאוד.

הוסט סנטר מציעה מגוון רחב של שירותים המספקים גמישות, ביצועים ושימוש קל כמו שרת ייעודי, שיתופי ו שרת VPS.

מאמר ויקיפדיה על שרת פרטי – וירטואלי

המאמר תורגם מאנגלית לעברית על ידי יהב בנגיאת.

המאמר נכתב על ידי: גוגל