חדש! תוכנית שיווק שותפים - קבלו 150 ש"ח על כל לקוח - לחצו כאן לפרטים

חיפוש דומיין מתבצע - אנא המתן ...
קניית שם דומיין

חדש! תוכנית שיווק שותפים - קבלו 150 ש"ח על כל לקוח - לחצו כאן לפרטים

4.9 כוכבים מבוסס על 154 תגובות
מה ההבדל בין אחסון שיתופי ואחסון על שרת VPS?

מה ההבדל בין אחסון שיתופי ואחסון על שרת VPS?

מה ההבדל בין אחסון שיתופי ואחסון על שרת VPS?

כשמעלים אתר, דרושה כמובן חבילת אחסון טובה. אחסון הוא המונח המתאר שכירת זכרון, כוח עיבוד ושטח דיסק של שרת ממאחסן. ספק האחסון דואג בראש ובראשונה לצד הטכני של אתרך. הוא מציע לך שרת, שעליו האתר שלך נגיש דרך האינטרנט.

בנוסף, מאבטח את השרת וקובע את תצורתו.כך שהאתר יוכל לפעול במהירות גם בשעת עומס. בבחירת חבילת אחסון עומדת בפניך הבחירה בין אפשרויות מגוונות. החשובות ביותר הן אחסון שיתופי (Shared Hosting) ואחסון VPS.

מה בדיוק המשמעות של שני המושגים הללו?

מה ההבדל בין אחסון שיתופי לאחסון VPS?

זאת ננסה להסביר לך במאמר זה.

מה זה אחסון אתרים שיתופי?

כמו שמגלה השם, באחסון שיתופי מדובר על התחלקות. האתר נמצא על שרת, שעליו נמצאים גם עוד אתריהם של אנשים אחרים. בתוך כך מתחלקת הקיבולת השלמה של השרת לחשבונות מרובים. באחסון שיתופי צורכים יחדיו כל האתרים האלו את אותה קיבולת שרת.

אותה מערכת הפעלה, אותו שרת רשת, אותו שרת מסדי-נתונים וכמו כן גם שפות סקריפט דומות.

כמו למשל PHP.

כמה מקום אתה שוכר על שרת תלוי בחבילת האחסון שבחרת כבעל אתר.

מה זה אחסון על שרת VPS?

שרת VPS הוא קיצור של המושג Virtual Private Server. כמו שניתן לנחש משם זה, ישנו הבדל בין אחסון VPS ואחסון שיתופי. מערכת זו יכולה להריץ על שרת פיזי אחד מכונות וירטואליות (שהן שרתי ה- VPS) רבות. כך תוכל להשתמש בכל היתרונות והתכונות של שרת, רק בצורה וירטואלית. מכונות וירטואליות נמצאות בשימוש ענקיות מחשוב כמו IBM ו- HP זה משכבר, אך אחסון VPS זוכה להעדפה מתמדת גם בקרב ספקי אחסון אינטרנטי.

הבדלים חשובים ויתרונותיו של אחסון VPS:

ההבדל החשוב ביותר בין אחסון שיתופי ואחסון VPS טמון באופן בו שתי המערכות משתמשות במשאבי החומרה. במקרה של אחסון שיתופי צורכים אתרים ו/או יישומים, הנמצאים על השרת, את משאבי השרת וקיבולתו במקביל.

ניתן אם כן לנחש כי משתמשים אחרים של השרת יכולים לחוות מגבלות כתוצאה מאתר או יישום אחד עם תנועה גבוהה באופן חריג. אתרך יכול להפוך במקרה כזה מאוד איטי או אפילו מושבת באופן זמני. בזאת מובהר גם יתרונו הגדול ביותר של אחסון VPS.

מפני שהנך מחזיק במערכת זו קיבולת שרת מסוימת משלך, שאליה למשתמשים אחרים אין גישה, לא תוגבל כתוצאה מהמתרחש באתרים אחרים או יישומים אחרים.

ביצועיו של אתרך הופכים כך לטובים ואמינים יותר. מפני ש- VPS עובד בצורה עצמאית לחלוטין, מהווה הדבר יתרונות משמעותיים גם בתחום האבטחה.

מתי אחסון שיתופי ומתי VPS?

חבילת האחסון הנכונה תבחר בראש ובראשנה על-פי צרכייך. אם אינך מומחה טכני לדבר ואינך בעל ידע בניהול שרתים, אז – במיוחד אם אין לך צורך במשאבים אדירים – אחסון אתרים שיתופי יספיק לך. יתרונות האחסון השיתופי הם המחיר הזול והעובדה שהספק דואג לכל התשתית והתחזוקה. חוץ מזה תוכל להתחיל בפעילות במהירות, במקרה זה.

אך בתחום שנוע הנתונים, שטח אחסון וביצועים, יש לאחסון שיתופי את מגבלותיו.

האם אתה תלוי באתרך מאוד למטרות עסקים? האם אתה שואף ליותר חופשיות וגמישות? אם כן, אחסון VPS הוא הבחירה הנכונה ברוב המקרים.

המאמר תורגם מגרמנית על ידי אופק בנגיאת מהאתר:

savvii.com/de/blog/unterschied-zwischen-shared-hosting-vps-hosting

קרא עוד על שרתים