String Locator – תוסף

03/09/2022

String Locator – תוסף  מומלץ לאיתור קוד בוורדפרס.

העבודה עם וורדפרס יכולה להיות פשוטה, בהשוואה להרבה מערכות ניהול תוכן אחרות, לעבוד עם וורדפרס זה קל משמעותית. גם אם אין לך מושג בקוד או בעיצוב, אתה עדיין יכול ליצור בלוג משלך בוורדפרס, ותוכל להתחיל לכתוב ולפרסם תוכן תוך דקות ספורות. אם אתה צריך להרחיב את בלוג הוורדפרס שלך, אתה יכול לעשות זאת על ידי התקנה של אחד ממיליוני התוספים והערכות הנושא הזמינים באינטרנט.

ייתכן שבשלב מסוים, תצטרך להתאים אישית דבר או שניים באתר שלך. לא משנה כמה הערכת נושא או התוסף שלך הם טובים, וכמה אפשרויות תקבל איתו, פשוט לא ניתן לתת גישה לאפשרות עריכה של הכל באתר. לדוגמה, תוכל לשנות כותרת וכמה כפתורים חשובים, אבל איך תוכל לשנות אלמנט מסוים אם לא ניתן לשנות אותו באמצעות Customizer  ובאמצעות אפשרויות ערכות נושא/פלאגין? אתה תצטרך לשנות אותו בעצמך.

אם אתה מבין בוורדפרס, שינוי קבצים יכולה להיות עבודה של שתי דקות, אחרת, זה עלול לגרום לאתר שלך לקרוס. לפני שתתחיל לשנות את הקבצים, אנא ודא שאתה מודע למה שאתה עושה ושתמיד יש לך גיבוי במיקום בטוח, בתיקייה מחוץ לשרת שלך.

אם החלטת שהגיע הזמן לשינויים, אתה עלול להיתקע בשלב ראשון – מציאת הקובץ הנכון שבו נמצא הקוד. מכיוון ש WordPress מורכבת מעשרות קבצים שונים, מתחילים עלולים להתקשות למצוא אותם. למפתחי וורדפרס אין בעיה עם זה כי הם כבר יודעים את היררכיית התבניות בעל פה. אבל אם אתה לא כל כך מעוניין בקידוד, כדאי שתכיר את התוספים האלה שיכולים לעזור לך מאוד.

תוסף איתור מחרוזות

כשמציאת התבנית הנכונה אינה מספיקה , String Locator כאן כדי לעזור. במידה ותרצה לשנות אלמנט HTML ספציפי בערכת הנושא שלך או כל תוסף אחר שהתקנת, אתה יכול לאתר את הרכיב במהירות על ידי בדיקתו דרך הדפדפן שלך, אך עדיין תהיה לך בעיה למצוא את הקובץ שעשה את הרכיב הזה. מכיוון שאתה עובד כעת עם ערכות נושא ותוספים מותאמים אישית, לקבצים עשויים להיות שמות שונים ממה שאתה רגיל. ייתכן שמפתח הציב קוד בקובץ נפרד כדי להקל על הפיתוח, ואתה יכול להיתקע בחיפוש קוד במאות קבצים. במקום זאת, אתה יכול להשתמש באיתור מחרוזות.

אם תבחר להשתמש בתוסף זה, לא תצטרך לדאוג באיזו תבנית נעשה שימוש כדי לייצר את המחרוזת הספציפית שאתה מחפש.

בין אם אתה מחפש מילה, ביטוי שלם או פיסת קוד, תוסף זה יוכל לעזור למצוא אותו.

כל שעליכם לעשות הוא לנווט אל כלים -> איתור מחרוזות ולהתחיל לחפש. לאחר מכן התוסף יסרוק את כל קבצי ערכת הנושא והתוספים שהתקנת, והוא ימצא את מונח החיפוש. אתה יכול אפילו לבחור את הנושא/תוסף הספציפי עבור התוסף לחיפוש.

לאחר שתלחץ על כפתור החיפוש ותאפשר לString Locator  לעשות את הקסם שלו, התוצאות יראו לך את המחרוזת, היכן הקובץ ממוקם ומספר שורה. התוסף יאפשר לך לערוך את הקובץ הספציפי הזה, והוא ידגיש מיד את ביטוי החיפוש שלך!

כעת אתה יכול לשנות כל חלק בכל ערכת נושא/פלאגין, אתה יכול לתרגם את החלקים המקודדים בהם ותוכל לשכוח מסריקה ידנית של קבצים שאינם ידועים לך.

למרות שכלי וורדפרס אלו יכולים לעזור לך רבות, אנו עדיין מציעים לך לטפל באתר שלך. אם אינך בטוח לחלוטין אילו שינויים אתה מבצע, וודא שתמיד יש לך גיבוי, ותשקול לשכור איש מקצוע שיעשה את העבודה עבורך. כמו כן, שים לב שמפתחים רבים לא יוכלו לעזור לך אם תעשה טעויות על ידי שינוי ערכת נושא או תוסף בעצמך.​

להורדת התוסף חינם – https://wordpress.org/plugins/string-locator/

המאמר תורגם מאנגלית לעברית – כותב המאמר אוגי דורסקוביק

Image by Pexels from Pixabay