האם מיקום של שרת אחסון אתרים חשוב בקידום אתרים?

06/09/2020

האם מיקום של שרת אחסון אתרים חשוב בקידום אתרים?

בכל הנוגע לשאלה לבחירת מיקום שרת, מומחים ממליצים תמיד על האזור בו נמצא קהל היעד שלך.

במאמר הבא ננסה לענת על השאלה:

עם זאת, מה אם אתה מכוון לקהל גלובלי?

מה אם האתר שלך תומך במספר שפות עבור המשתמשים המגוונים?

בעת תכנון SEO של האתר שלך, היית שומע הרבה על החשיבות של בחירת אירוח נכון ומיקום השרת. עם זאת, כיצד תוכלו לדעת מה מתאים לעסק שלכם?

יתר על כן,  איך זה קשור למאמצי SEO שלך? בואו לחקור ולגלות!

אנו עומדים לקבל סקירה של כמה מקרים ספציפיים וכיצד לטפל בהם בכדי ליהנות מיתרונות ה- SEO הטובים ביותר באמצעות בחירת מיקום שרת מתאים לאירוח האתר שלך.

בחירת מיקום של שרת אחסון אתרים:

בחירה במיקום שרת מתאים הינה החלטה מכרעת לקבל בעת תכנון פיתוח אתרים.

קרא עוד על: אחסון אתרים בישראל או בחו"ל?

כמה שאלות שעליך להעלות במהלך תקופה זו הן:

מדוע כדאי לארח את האתר שלך במקום בו המשתמשים שלך נמצאים?
כיצד יכול מיקום השרת להשפיע על ה- SEO שלך?
כיצד להסביר למנועי החיפוש את דמוגרפיית היעד שלך?
מה אם האתר נמצא בשפות שונות ויש לו גם ספריות משנה עם משתמשי יעד ברחבי העולם?
האם יש צורך להשתמש בשירות CDN?
כיצד לקשר בין גרסאות שונות באמצעות תכונות hreflang?

כדי לקבל הבנה נכונה, כאן נדון בכמה מקרים.

אתרים בשפה אחת שהמשתמשים הנמצאים באותה מדינה:
גוגל ומנועי חיפוש אחרים כמו בינג מציעים למשתמשים להגדיר מדינת יעד בכלי מנהלי האתרים.

אתה יכול לגשת ישירות ל:

תנועת חיפוש> מיקוד בינלאומי> כרטיסיית הארץ
ניתן להגדיר בהתאמה אישית את מדינת היעד מהרשימה הנפתחת. אם האתר שלך משתמש בכל תחום ספציפי למיקום למשל, '.ES', יתכן שלא יהיה אפשרות לבחור רק מדינה כלשהי מכיוון שמנועי חיפוש משייכים דומיינים כאלה למיקום גיאוגרפי מסוים (.ES כמו ספרד).

מצד שני, אם האתר שלך משתמש בתחום גנרי כגון .com או .org, אז אין חובה להזין כיוון גיאוגרפי מסוים בכלי מנהלי האתרים. במקום זאת, הפילוח יכול להתבסס על כמה פרמטרים אחרים. המומחים של All Business Technologies בבוסטון מפרטים כמה מהפרמטרים הבאים כ:

כתובת IP של שרת האירוח

פרטי מיקום באתר (כתובת איש קשר או Rich Snippets)
קישורים נכנסים לדפי אתר
מידע אחר כגון Google לעסק שלי
במקרה זה, גורם חשוב נוסף שיש לקחת בחשבון לצורך אופטימיזציה למנועי חיפוש הוא מהירות טעינת הדף. אם המשתמשים נמצאים במדינה אחת והאחסון הוא ממדינה אחרת, הרי שמרחק זה עלול לגרום לעיכוב טבעי בתגובה. זה יתרום עוד יותר לשיעור הגבול השלילי, ומסיבה זו, מומלץ לארח את האתר באותה מדינה עבור משתמשים מקומיים.

קרא עוד: איך לבחור חברת אחסון אתרים טובה

אתרים בשפה אחת למשתמשים ברחבי העולם

במקרים כאלה, גוגל אומרת שאם האתר שלך לא משויך למדינה או לאזור, אתה יכול לבחור באפשרות לא רשום בתפריט הנפתח ". אפשרות זו מאפשרת לגוגל להקצות מיקום גיאוגרפי באופן חד צדדי לאתר.

תוך כדי הגדרתו, גוגל מאפשרת בחירת מדינות ברשימה הנפתחת, לא יבשות או מפרט גיאוגרפי אחר. במקרה זה, מיקום השרת לרוב אינו רלוונטי. עם זאת, במקרים כאלה שבהם האתר שלך מכוון למשתמשים גלובליים, חשוב להשתמש בשירות CDN (Network Delivery Network).

שירות CDN מציע צמתים שרתיים חלופיים מהמקום בו המשתמשים יכולים להוריד את המשאבים שלהם. צמתים אלה מתפשטים כמעט על פני הגלובוס על ידי גישה אליהם מהמיקום הקרוב למשתמש כדי להבטיח זמן תגובה מהיר יותר והורדה מהירה יותר של התוכן. ישנם הרבה שירותי CDN, שרבים מהם מציעים תוכניות בחינם למשתמשים. השחקנים העיקריים במגזר זה הם אמזון CloudFront, CloudFlare, MaxCDN ו- KeyCDN עד כמה שם.

בסך הכל, אם האתר שלך ממוקד למשתמשים ברחבי העולם, מיקום השרת אינו כל כך חשוב. מה שהכי חשוב זה השימוש בשרת איכותי ו- CDN מתאים לטעינת האתר שלך במהירות ללא קשר למיקום הפיזי של השרת והמשתמשים.

אתר בשפות ומשתמשים שונים ברחבי העולם

באתרים מסוימים יש שילוב של אנגלית, גרמנית, צרפתית, סינית, יפנית ורוסית כדי למקד למשתמשים מרכזיים ברחבי העולם. כמו כן, האפשרות שהאתרים נמצאים בווריאציות שונות של שפה מסוימת המכוונת למשתמשים שונים.

במקרה זה, הגישה הנפוצה ביותר היא לאתר כל גרסה של האתר בשרתים שונים. כאתר אנגלי אמריקאי בשרת ארה"ב, אנגלית בבריטניה בשרת בריטניה, שרת צרפתי, שרת ספרדית לספרד וכן הלאה. עבור ארגון גדול יותר עם נוכחות עסקית במדינות רבות, אירוח מרובה יכול להיות פיתרון אידיאלי.

עם זאת, זה אידיאלי רק כשאין לך תוכן מסונכרן. אם כן, האפשרות הבאה היא לאתר אתר רב לשוני בשרת יחיד. זה יכול להפחית את העלות ולהבטיח ניהול קל. במקרה זה, בנוסף לבחירת אירוח טוב, חיוני לבחור בשירות CDN.

המאמר תורגם מאנגלית לעברית מהאתר של גרהם ג'ונס

קרא עוד על: Web Hosting