קניית שם דומיין
להזמנות חייגו: 08-9461435
אחסון אתרים בכלל ואחסון אתרי וורדפרס בפרט

אחסון אתרים בכלל ואחסון אתרי וורדפרס בפרט

בשעה טובה הקמתם אתר. או שאתם נמצאים ממש כעת בשלב של פיתוח אתר חדש או שדרוג האתר הוותיק שלכם. אתם כבר רוצים לראות את הכסף שהאתר יביא לכם, באמצעות מכירות, אספקת שירותים אונליין, חנות מקוונת וכיוצא בזה. אין כמו הרגע הזה בכדי לזכור שאף אתר לא עומד בפני עצמו. הוא צריך "בית" ובמילים אחרות – שרתים שמתאימים לאחסון אתרים. על אחסון אתרים בכלל ואחסון אתרי וורדפרס בפרט, מדריך לבעלי אתרים שבדרך.

מה זה אחסון אתרים (בשפה ברורה ומובנת לכל):

אתר אינטרנט מהווה למעשה ייצוג של הרבה מאוד מידע דיגיטלי. בכל אתר יש קבצים ופיצ'רים, תמונות, מלל, כותרות יפות, מפת אתר. אך בסופו של דבר, כל זה בעצם מידע דיגיטלי. את המידע הזה יש לשמור במקום כלשהו, שמסוגל להריץ את האתרים ולהעביר אותם לאינטרנט. ה"אכסניה" של האתר הינה חברת אחסון אתרים. ואותה חברה בעצם מספקת את הגישה לשרתים. אלה משאבי המחשב שעליהם נמצא האתר ומשם הוא נשלח לכל גולש שרוצה לבקר בו. שירותי אחסון מסופקים על ידי חברות שונות, חלקן יושבות בארץ ואחרות – יושבות בחו"ל.

האם נכון להעדיף אחסון אתרים בארץ:

עבור מרבית בעלי האתרים, הבחירה בחברת אחסון אתרים ישראלית תהיה עדיפה. ולא מדובר אך ורק על עידוד הכלכלה הישראלית (דבר חשוב בפני עצמו). חברה מקומית מודעת לכל מיני דגשים החשובים בארץ. מעבר לכך, הפעלת האתר על גבי שרתים בארץ יכולה להשפיע על מהירות האתר. כלל האצבע – כאשר מרבית הגולשים באתר הינם מישראל, חברה ישראלית תהיה בחירה מוצלחת וטובה. כמובן, לחברה מקומית שירות לקוחות זמין במיוחד. זמינות התפורה לקהל יעד ישראלי.

מהו אחסון שיתופי והאם הוא מתאים לי:

אומרים שהעידן הנוכחי נוטה לעבר כלכלה שיתופית. לכן, לא תופתעו בוודאי לגלות כי גם אחסון אתרים יכול להיות שיתופי. זה די דומה למודל שהמציאה חברת ווי וורק, אך כמובן באופן וירטואלי. אחסון אתרים מסוג זה, שמתאים אגב גם לאתרי וורדפרס, מתאים לאתרים רגילים, נפוצים. מבחינת בעל האתר, הוא מקבל שרת שעליו רץ האתר. אבל מכיוון שהשרת הינו עתיר משאבים, הרי שבאותו השרת מתחלקים עוד הרבה בעלי אתרים אחרים. החיסרון – אם במקרה השרת עמוס ואפילו לא בגלל משהו שתלוי באתר שלכם, גם האתר שלכם עשוי להפוך לאיטי ופחות זמין. בדיוק משום כך, קיים פיתוח של שיטה זו ל-VPS.

מהו היתרון של שרת VPS

שרת מסוג זה מהווה קפיצת מדרגה, כאשר הרעיון הוא שרת ווירטואלי. חברה לאחסון אתרים שמציעה שירות כזה יוצרת על בסיס השרת חלוקת משנה. כלומר לכל אתר מוקצה שטח נפרד, משלו. אם רוצים, אפשר להוסיף משאבי מחשוב לפי הצורך. לשרת הזה יש יתרונות מבחינת הגדרות ספציפיות והוא יעיל במיוחד. מתאים לאתרים שצריכים יותר מהירות, יותר שליטה, יותר אבטחה שמותאמת לצרכים שלהם. כמו כן, אפשר להתאים במדויק את כמות המשאבים הדרושים לאתר, גם אם נפח הגולשים משתנה וגם אם האתר מאוד גדל. כשהאתר גדל, לא צריכים להחליף שרת או חברת אחסון. השרת הווירטואלי מספק גמישות מקסימלית.

אחסון אתרים וורדפרס, בקלות:

הרבה מכם, שקוראים את הדברים הללו, מקימים או רוצים להפעיל אתר וורדפרס. אחרי הכל, זוהי מערכת מאוד פופולרית שמאפשרת להקים אתרים איכותיים ומרהיבים. בעבר זו הייתה מערכת לתפעול בלוגים אך כיום אפשר לנהל בעזרתה, ללא כל ידע קודם, גם אתרי מסחר, אתרי שיווק ואתרים של בעלי מקצוע מכל סוג ומין.

קל מאוד במערכת כזאת לעדכן את האתר באופן שוטף, לשלב פיצ'רים, להכניס תמונות, תאורי מוצרים, גרפיקה, טפסים שונים והכל, ללא שום צורך בידע של שפת קוד או תכנות. כאשר ניהול האתר קל ופשוט כל כך, ברור שרוצים לפשט את הדברים גם בכל מה שנוגע עם אחסון אתרים. מומלץ לפנות לחברת אחסון, אשר מתמחה גם בהקמה וגם באחסון של אתרי וורדפרס. בצורה כזאת, אפשר להפיק את המירב מהאתר. הוא יפעל בצורה חלקה, מהירה ואפקטיבית במיוחד.

איך בוחרים חברת אחסון אתרים, הדגשים החשובים!

בשלב זה נרצה להוסיף עוד כמה דגשים, שיעזרו לבחור חברת אחסון אתרים טובה ומוצלחת במיוחד.

עדיף לפנות לחברה שמתמחה באחסון ענן, עם שירותים נדרשים כגון גיבויים שוטפים ועדכונים תדירים. בזכות עדכונים ובעיקר בזכות גיבויים קבועים, האתר לא יינזק גם אם לפעמים קורות תקלות ובאינטרנט, אי אפשר להימנע לחלוטין מתקלות. החוכמה היא רק שהאתר יתאושש כמה שיותר מהר מכל באג או ניסיון פגיעה. שרתים מאובטחים משלימים את המעטפת הדרושה.

כעת נדגיש כי חשוב ביותר לבחור חברת אחסון אתרים שמציעה תמיכה בזמינות מקסימלית. בכל פעם שנראה שמשהו באתר לא מתעדכן, אם יש איזו שהיא תקלה שלא מצליחים להתגבר עליה או כל צרה אחרת – התמיכה חיונית. צוות של תומכים בעלי רקע טכני מאפשר לכם לנהל את האתר בראש שקט ובכל עת. לסיום, נציין כי בזכות דיסקים  SSD כחלק מחבילת האחסון, האתר שומר על זמינות ומהירות. וכשהגולשים מרוצים, בעלי האתר מרוצים.

בהצלחה לכלולם.

כותב המאמר – צחי בנגיאת – מנכ"ל הוסט סנטר מבית שופ סנטר אחסון אתרים ושרתים בישראל.

בניית אתר וורדפרס

 

לשיחה עם נציג
היי, במה אפשר לסייע?