שרת VPS

30/01/2020

שרת VPS הולך ומתבסס בתוך אופציה מצוינת, וכחלק מסביבה וירטואלית.
נזכיר כי העולם כולו מתקדם בצעדי ענק לסביבה וירטואלית ויתכן מאוד שגם אתם יכולים להשתלב בו, אם יש לכם אתר או דרושים לכם שרתים מתקדמים. מהו השרת הזה ולמי הוא מתאים, האם הוא יושב בארץ או אולי בחו"ל, במה הוא תורם ומועיל ומה הוא יכול לעשות בשבילכם – חשוב לדעת, כדאי לקרוא.

האם שרת VPS עשוי להיות מתאים בשבילי:

לאלה שתוהים האם שרת זה עשוי להתאים, נבהיר קודם כל מהי בעצם המשמעות. VPS = שרת אישי וירטואלי, כלומר, Virtual Privet Server. בגדול, השרת הזה יהיה אידיאלי בשבילכם,

בין היתר אם:
● יש לכם אתר או שבונים בשבילכם חנות וירטואלית מקוונת – על גבי שרת זה ניתן לאחסן את כל סוגי האתרים, לרבות אתרי וורדפרס וסופר מרקטים מקוונים.
● יש לכם אפליקציות – לצורך אחסנת אפליקציות השרת הווירטואלי אידיאלי. מתאים לאחסון ולתמיכה במגוון רחב של סוגי אפליקציות, פרטיות, עסקיות, מכל סוג שהוא.
● אתם מקימים מאגר או שיש לכם מסדי נתונים – על גבי VPS ניתן לשמור מסדי נתונים בכל היקף רצוי.

בין היתר בזכות היכולת להקצות כל רמה של משאבי מחשוב וזיכרון רצויים, בהתאמה.
● אם אתם מנהלים עסק ואתם רוצים להתקדם – השרת הווירטואלי יכול בקלות להחליף את השרתים הפיזיים. פעם, מערך פיזי היה נדרש לכל עסק שדורש משאבי מחשוב רציניים.

בהמשך נבהיר באילו מובנים ומדוע החלופה הווירטואלית הרבה יותר טובה.

לחבילות שרת VPS לחץ כאן

שרת בענן, האם קשה לבצע את המעבר?

אפשר להגדיר שרת VPS גם באופן אחר – זהו בעצם שרת בענן. כך ניתן לבצע לשמירה של קבצים, ניהול של מאגרי מידע ותוכנות עסקיות, שיפור יעלות עסקית ושימוש יעיל במשאבי מחשב. כל זאת ועוד בזכות טכנולוגיה מתקדמת שפועלת בענן. מדובר בעצם בהשכרה של השירות מחברה חיצונית, שלוקחת על עצמה את כל הטיפול בשרתים העסקיים. כעת, לא צריך להחזיק בעסק שרת פיזי. לא צריכים להשקיע בביצוע שדרוגים, עדכונים, תוספות. מבחינת המשתמש, אין שום הבדל בעבודה על תוכנות או פיצ'רים שונים. גם בשליפת מידע, הכל נראה אותו דבר ומרגיש אותו הדבר. ואת המעבר לעולם הוירטואלי המתקדם הזה אפשר לעשות בקלות, במספר דקות. ולאחר מכן, כל שדרוג או שינוי נעשים עבור הלקוח, ללא השקעה בתחזוקה או שדרוגים יזומים.

כל הנתונים שלכם מגובים:
יש הרבה מאוד יתרונות נוספים לשרת VPS. אחד החשובים שבהם הינו יעילות ותדירות הגיבוי. לא משנה אם השרת דרוש לכם בשביל אחסון האתר או לצורך עסקי, הגיבוי מבוצע על הצד הטוב ביותר. פרוטוקול הגיבויים מאפשר גיבוי מלא, בקובץ אחד, של כל השרת. לעיתים קרובות, מתבצע הגיבוי כך שגם אם תתרחש תקלה או שיידרש זמן להתאוששות מאסון (וירטואלי), כל הנתונים שלכם מגובים. וזה המקום לציין שניתן ביעילות ובקלות לבצע אפילו שכפול מלא ושלם של השרת. את כל זה, לא היה ניתן לבצע באותה הקלות בשרתים הפיזיים.

אילו עוד יתרונות יש ל- VPS
מכיוון שהשירות נועד בראש ובראשונה לצרכים עסקיים, ברור שעולה השאלה מה לגבי המחיר. זהו יתרון שקוף וברור, שכן זו הדרך לחסוך הרבה מאוד כסף. מרגע שעוברים ל- VPSמתחילים לחסוך. אין צורך להזמין טכנאים או להעסיק עובדים שתפקידים לטפל בחדר השרתים. אין צורך בתשתית יקרה, שהרבה פעמים אפילו לא מנוצלת במלואה. אין חשש מכל מיני שינויים בטכנולוגיה, שיאלצו אתכם להוציא הרבה כסף, לצורך שדרוג או החלפת השרת. לא אתם דואגים לשדרוגים, החלפות, תיקונים.
זה גם המקום לציין ששרת וירטואלי מאפשר לכם להגדיל ולשנות את משאבי המחשב הדרושים לכם, בכל עת. בתהליך מהיר וקצר, ניתן להוסיף שטחי אחסון אם העסק זקוק להם.

ניתן להוסיף תוכנות לפי הצורך. ניתן להעלות את כוח עיבוד הנתונים או להגדיל את כמות ה-RAM. על השרת הייעודי ניתן לארח מערכת מיילים עסקית ואפילו כמה דומיינים במקביל.

שרת VPS, האם עדיף בארץ או בחו"ל:
ענף ההייטק הישראלי נמצא בפריחה חסרת תקדים. אבל בל נטעה, שרת VPS איננו משהו ייחודי לישראל. למעשה, ניתן להצטרף לשרת שכזה, הממוקם בארץ או לבחור באחר, שנמצא (ממש פיזית) בחו"ל, בארצות הברית או אירופה.
במרבית המקרים, הבחירה בשרת מקומי, שיושב בישראל תהיה עדיפה. קרבת השרת יכולה להביא לשיפור בזרימת הנתונים ומהירות התגובה, בפרט ברגעי עומס. ריחוק של השרתים משמעותי במיוחד כאשר מספר המשתמשים במשאבי השרת גדול. כאשר מצטרפים לחברה שמציע שירות מסוג זה, כדאי להעדיף חברה שמציע שרתים בארץ וגם שירות דומה בחו"ל. כך, עבור אתרי אינטרנט שפונים לשוק הבין לאומי או לחברות רב לאומיות, יש את שתי האפשרויות לבחירה.

כך מזהים שירות ישראלי איכותי לשרת VPS
בעת הנוכחית, ניתן למצוא כמה וכמה חברות שמציעות שירות של אחסון אתרים או VPS לחברות, ארגונים עסקיים ובעלי עסקים. כלקוחות, תמיד עדיף לבחור חברה מנוסה, ויש אכן כאלה שפועלות בתחום זה כבר למעלה מעשור.
עבור אחסון לבעלי אתרים, ניתן למצוא חבילות אחסון התומכות בוורדפרס ומיועדות לשיפור מהירות האתר ומזעור תקלות. חבילות VPN – בחברות מקצועיות תוכלו למצוא מגוון חבילות, התואמות לינוקס ווינדווס, לפי הצורך. הגם שמדובר בחברה ישראלית, ניתן לשלב שרתים בארץ או בחו"ל, לפי הרצוי. לפני הצטרפות, מומלץ להבין מהי התמיכה שמקבלים ואיזו זמינות יש לשירות הלקוחות. זה היבט חשוב, אפילו קריטי, לכל שירות יעיל בענן.

המאמר נכתב על ידי צחי בנגיאת מנכ"ל הוסט סנטר אחסון אתרים ושרתים

קרא עוד על מחשוב ענן