בניית אתר וורדפרס – ייתרונות

18/04/2019

בניית אתר וורדפרס – יתרונות

אם יש לכם עסק כלשהוא בכל סדר גודל שהוא אתם חייבים אתר אינטרנט. "אם אתה לא שם – אתה לא קיים" כבר אמר מי שאמר, וזה משפט שרלוונטי במיוחד לעולם השיווק.

היום לכל עסק יש אתר אינטרנט ומי שאין לו ייצוג ברשת, לא רק שמפספס לקוחות אלא גם שולח את אלו שמחפשים אותו היישר לזרועותיהם של המתחרים.

מה זה וורדפרס?

אז למה כל עסק חייב אתר אינטרנט זה כבר ברור, ועכשיו נשאלת השאלה באיזו פלטפורמה כדאי לבנות את האתר. הפלטפורמה הפופולארית ביותר (מעל ל-30% מכלל אתרי האינטרנט בעולם – מה שאומר מיליונים רבים של אתרים) היא וורדפרס. בניית אתר וורדפרס זה אומר בניית אתר במערכת ניהול נוחה ופשוטה לתפעול,  מערכת שמבוססת על קוד פתוח מה שאומר שיש קהילה גדולה שמפתחת את המערכת ועוזרת האחד לשני לשפר את יכולות המערכת.

הנה כמה יתרונות של  בניית אתרים בוורדפרס:

מערכת ניהול תוכן פשוטה וידידותית

היתרון הראשון ואולי המרכזי של וורדפרס הוא מערכת הניהול הפשוטה והנוחה שלה.

לא צריך ללמוד תכנות ולא צריך לקחת קורסים ארוכים בניהול אתר האינטרנט, זו היא מערכת ניהול ידידותית למשתמש עם ממשק ניהול קל להבנה ולניווט בו, כך שלאחר הסבר קצר אפשר להוסיף תוכן לאתר, אפשר להוסיף תמונות, לשנות הגדרות, ולעשות לא מעט באתר.

זו היא מערכת שמתאימה כמעט לכל אחד וכל מה שצריך בשביל לעבוד איתה הוא אוריינטציה בסיסית למחשבים ולאינטרנט.

לאתר שופ סנטר בניית אתרים בוורדפרס

עדכוני אבטחה

אחסון אתר וורדפרס כולל הגנה על השרת בו האתר מאוחסן אך גם המערכת עצמה מספקת את האבטחה הראויה. בוורדפרס יש עדכוני אבטחה בתדירות גבוהה יחסית מה שאומר שניתן לשמור על האתר מפני איומי סייבר שונים.

מעבר למה שוורדפרס מספקת יש גם תוספים (שתיכף נסביר מהם) שניתן להתקין על מנת להוסיף שכבות הגנה נוספות.

תוספים

זוכרים שדיברנו על קהילה שמפתחת את המערכת כל הזמן?

אז בין השאר היא גם דואגת לעוד ועוד תוספים. תוספים הם מעין תוכנות שניתן להוסיף ספציפית לכל אתר, ויש תוספים לכל תחום ועניין.

כל תוסף דואג לפונקציה אחרת וזה יכול להיות תוסף אבטחה, תוסף חנות וירטואלית, תוסף שמסייע בקידום האתר (SEO) תוסף שניתן באמצעותו ליצור טפסים מעוצבים, תוסף עיצוב עמודים ועוד עשרות אלפי תוספים אחרים.

חלק ניכר מהתוספים הללו הם חינמיים וגם אלו שבגרסת הפרימיום שלהם הם בתשלום, עדיין זולים משמעותית משעת מתכנת.

ערכות עיצוב

בניית אתר וורדפרס גם לא דורשת מכם להיות מעצבים גרפיים.

יש שלל תבניות מעוצבות שמגיעות מוכנות לשימוש, וגם המעבר בין אחת לשנייה לשינוי מראה האתר הוא פשוט ובמקרים רבים אף לא דורש שום שינוי.

גם כאן, יש ערכות עיצוב חינמיות ויש ערכות עיצוב בתשלום.

קידום אורגני (SEO)

בניית אתרים בוורדפרס תאפשר לכם לקדם את האתר שלכם בגוגל בצורה קלה יחסית למערכות אחרות. מנוע החיפוש של גוגל אוהב אתרי וורדפרס מכיוון שהם ברורים לו ויש בהם כלים שונים שמאפשרים לבעל האתר לקדם את האתר בצורה יעילה.

רוב מקדמי האתרים בישראל ובעולם ממליצים על וורדפרס כמערכת בניית האתרים הטובה ביותר.

לסיכום

אם אתם עומדים בפני בניית אתר, אל תתפשרו על פחות מהמערכת הטובה ביותר מה שאומר שאין לכם מה להתלבט – וורדפרס היא המערכת באמצעותה אתם צריכים לבנות את האתר של העסק שלכם.

בהצלחה לכולם,

צוות הוסט סנטר