חדש! תוכנית שיווק שותפים - קבלו 150 ש"ח על כל לקוח - לחצו כאן לפרטים

חיפוש דומיין מתבצע - אנא המתן ...
קניית שם דומיין

חדש! תוכנית שיווק שותפים - קבלו 150 ש"ח על כל לקוח - לחצו כאן לפרטים

4.9 כוכבים מבוסס על 154 תגובות
אחסון אתרים – אחסון אתר וורדפרס

אחסון אתרים – אחסון אתר וורדפרס

אחסון אתרים – אחסון אתר וורדפרס – אחסון אתר על שרת  VPS

עולם האינטרנט של ימינו מציע מבחר מערכות הפעלה ושרתים המשמשים לאחסון אתרי אינטרנט, עסקיים או פרטיים, בצורה מקצועית, בטוחה, איכותית ויעילה. הבחירה בשיטת אחסון אתרים צריכה להיעשות בקפידה, תוך בחינת הצרכים הספציפיים של בעל האתר. אדם פרטי, בית עסק, ארגון או חברה. זאת, מאחר שיש לכך השלכה ישירה על המהירות שבה יעלו דפי האינטרנט, על הזמינות והנגישות של האתר, על קידום האתר במנועי החיפוש השונים ועוד. לפיכך, מומלץ לבחור שיטת אחסון אתרים המותאמת לסוג התכנים באתר, לנפח התעבורה, לשטח האחסון, למהירות הגלישה, לרוחב הפס, למספר תיבות הדוא"ל, לאיכות התשתית והחומרה, לשירותי התמיכה הטכנית ועוד.

אחסון אתרים – כללי

שירות אחסון אתרים (Hosting Service) משמש לאחסן אתרי אינטרנט על גבי שרת רשת, כך שיהיו זמינים כל העת במהירות גבוהה עבור ציבור הגולשים ברשת האינטרנט. שירות זה מיועד לכל מי שמעוניין להקים אתר אינטרנט פרטי או עסקי, לנהל ולתחזק אותו בצורה מקצועית ובטוחה.

כך שיהיה פעיל ונגיש לקהל הרחב. בין אם מדובר בבלוג, אתר תדמית, אתר מכירתי או אתר עסקי בינלאומי, כאשר תשתית האתר איטית או לא מתאימה לצרכים הספציפיים, זה עלול לגרום לקריסה של הרשת, לאיבוד נתונים, לעיכוב בעבודה השוטפת וכן הלאה.

נוסף על כך, מעבר לאחסון של קובצי האתר, השרת נותן שירותים נוספים של תיבות דואר אלקטרוני, גיבוי של המידע וכן מעניק ביטחון מפני פריצות לאתר. קיימת חשיבות ניכרת לבחור שרת אחסון איכותי, העונה על כלל הצרכים והנגיש לקהל היעד, שיאחסן את כל הקבצים שבאתר בצורה טובה וכך גם יעביר אותם לדפדפנים שירצו להעלות אותו.

איזה שיטות ישנן עבור אחסון אתרים?

שרת אחסון ייעודי – מדובר באופציה טובה ומומלצת מאחר שכל לקוח (אתר) מקבל מחיצה ייעודית עם מערכת הפעלה נפרדת, כך שהשימוש הוא פרטי ואינו תלוי באחרים. בשרת ייעודי ישנה גמישות ורמת אבטחה גבוהה מאוד וזו שיטה שיכולה להתאים לאתרי אינטרנט, לחברות ולעסקים גדולים.

אחסון אתרים שיתופי (וירטואלי):

מדובר בשירות נפוץ ביותר, איכותי ויעיל. בצורה זו, מאחסנים כמה אתרים על שרת אחד. כל האתרים משתמשים יחד במשאבים שמקצה השרת כגון זיכרון פנימי, מעבד, שטח דיסק ועוד. חברת האחסון אחראית דואגת לתפעול השרת ולתקינותו. שיטה זו טובה עבור אתרי אינטרנט קטנים יחסית ללא נפח תעבורה גדול וללא צורך בשליחת הודעות דוא"ל.

שרת וירטואלי פרטי (VPS):

בשיטה זו כל לקוח מקבל שטח דיסק, מערכת הפעלה נפרדת ורישיונות, ומשתמש בו כשרת רגיל. באמצעות מערכת וירטואליזציה ניתן לחלק מכונות פיזיות בדרך יעילה לשרתים וירטואליים הפועלים בצורה עצמאית. המערכת מפחיתה לרמת המינימום את שטח הדיסק שכל שרת VPS צריך. בעזרת קישורים ישירים אל הקבצים המצויים במערכת ההפעלה המרכזית שלו.

באמצעות אחסון על גבי שרת VPS מקבלים יותר משאבים דוגמת זיכרון גבוה ויש אפשרות להוספת דומיינים ללא הגבלה. לעומת זאת, האחריות על התחזוקה ועל הטיפול היא על הלקוחות. מדובר בשיטה טובה, שיכולה לשמש אתרי אינטרנט בסדר גודל בינוני בעלי תעבורה רבה ודרכי שימוש נרחבות יותר.

אחסון אתר וורדפרס:

אחת ממערכות ההפעלה המובילות כיום היא אתר וורדפרס, המבוססת על שרת VPS. אחסון אתר וורדפרס היא מערכת פופולרית ברחבי העולם עליה בנויים אתרים ואפליקציות רבים. וורדפרס בנוי בשפת תכנות נפוצה PHP וכולל גם מערכת ניהול תוכן. ההבדל המרכזי שקיים בין אתר וורדפרס לבין אתרים בשפת תכנות אחרת נוגע לצריכת משאבים של זיכרון RAM וכן CPU, להתנהלות ולגיבוי עצמאיים, לנפח תעבורה רחב של נתונים ולהרחבת נפח האחסון בקלות. יתרונות נוספים שמציע אחסון אתר וורדפרס הם שמדובר במערכת פשוטה, קלה וידידותית למשתמש.

היא כוללת אפשרויות רבות:

קידום אפקטיבי של האתר במנועי חיפוש SEO, אפשרות התקנת תוספים שונים המשפרים את האתר, ספים, פיצ'רים ועוד. האתר מתעדכן בתדירות גבוהה לשם שיפור ואבטחה. המערכת מאפשרת גמישות בהרחבה וניתן להתאים אותה לצרכים ספציפיים של כל לקוח.

מבחינת תחזוקה אחסון אתר וורדפרס מקנה יתרון ברמת השירות, המקצועיות והמומחיות של אנשי הצוות, המטפלים בבאגים מגרסאות ישנות ועוד.

שירותי אחסון בחינם:

מדובר בשירות פחות מקצועי שיכול להתאים לאתרים דוגמת בלוגים או משהו במסגרת של תחביב מאחר שלא צריך להשקיע כסף עבור עלויות אחסון אתרים. עם זאת, חשוב לציין כי חברות האחסון משנות לעיתים את דפי האתר, מוסיפות פרסומות ובאנרים.

כמו כן, התמיכה היא איטית ומדובר בחבילה מוגבלת ביחס לתנאים הניתנים בדרכים אחרות של אחסון אתרים הכרוכות בתשלום.

סיכום

כאשר אתם באים לבחור היכן לאחסן את אתר האינטרנט שלכם, רצוי לקחת בחשבון מספר גורמים חשובים, בהם איכות התשתית, מהירות הגלישה והשירות המוצע על ידי החברה. אחסון אתרים הוא משתנה מהותי המשליך ישירות על קידום האתר ברשת, מהירות עליית האתר וחוויית הגלישה בו, רמת האבטחה, שירותי תמיכה ועוד.

ניתן כמובן גם להתייעץ עם אנשי מקצוע מומחים בתחום שיוכלו לסייע לכם בבחירת שיטת האחסון האופטימלית עבורכם.

לחבילות אחסון אתרים הכנס לכאן:

אחסון אתר וורדפרס

 בהצלחה לכולם!