קניית שם דומיין
מה זה אחסון אתרים?

מה זה אחסון אתרים?

על מנת להבין את צמד המילים הזה, "אחסון אתרים", אשר עלול להיראות מוזר עבור מי שאינו מתמצא בתחום האינטרנט, הבה נתבונן קודם במחשב הביתי שלכם. יש בו קבצים שונים, כגון תמונות, קטעי קול או מסמכים, ומי שיכול לגשת אליהם הוא אתם, המשתמשים של המחשב. הקבצים הללו מאוחסנים על גבי הדיסק הקשיח של המחשב שלכם, והצפייה בהם מוגבלת רק לאדם שמשתמש במחשב הספציפי הזה באותו רגע.

כאשר מדובר באתר אינטרנט, הדבר מאוד דומה: גם בו יש קבצים שונים שצריכים להיות מאוחסנים במקום כלשהו, אולם במקרה הזה אתם מצפים שמשתמשים רבים יוכלו לגשת לקבצים הללו ממחשבים שונים וממקומות שונים בישראל או בעולם. לשם כך כבר לא מספיק לאחסן את קבצי האתר על גבי דיסק קשיח של מחשב ביתי; יש צורך לאחסן אותם על גבי מחשב אחר, המכונה "שרת", בעל עוצמה גדולה יותר, המסוגל לאפשר לכמות גדולה של גולשים לצפות באתר.

זה מה שעושה הוסט סנטר: מציעה לבעלי אתרים שרתים בהם ניתן לאחסן את קבצי האתר שלהם, כך שכמויות גדולות של גולשים יוכלו לגשת אל האתר בו זמנית, לצפות בו ולעשות בו פעולות שונות.

הבדלים בין חבילות אחסון אתרים

הואיל וכל אתר דורש כמות מסוימת של מקום, הנגזרת מאופיו – לדוגמה, אתר אינטרנט תדמיתי הכולל עמוד אחד עם מעט תמונות והרבה טקסט, לעומת חנות וירטואלית בינלאומית המציגה תמונות של מוצרים, סרטוני וידאו של אופן השימוש במוצר וכדומה – אזי קיימים הבדלים בין חבילות האחסון המוצעות לבעלי האתרים. כך, כל אחד יכול לרכוש שטח אחסון מסוים על גבי השרת בהתאם לצרכיו ולאופי האתר שלו.

בנוסף לאחסון של קבצי האתר, בעת רכישת חבילת אחסון ניתן לקבל שירותים נוספים, בהם שירותי גיבוי לתכני האתר, אבטחה מפני ניסיונות פריצה, שירותי האצת מהירות, תמיכה טכנית, רישום דומיין (כתובת אתר באינטרנט) ללא תשלום ועוד.

כיצד בוחרים את החבילה המתאימה לכם?

הואיל והחבילות מגוונות ונבדלות במספר פרמטרים על מנת להתאים במדויק לצרכי כל אתר, אלה הדברים שחשוב לקחת בחשבון בעת בחירת החבילה הנדרשת לכם:

  • מהירות: ככל שמהירות האתר גבוהה יותר, כך האתר ידורג גבוה יותר בגוגל ובמנועי חיפוש נוספים. מדוע? משום שאתר המגיב באיטיות עשוי לתסכל גולשים, בעוד שאתר המגיב במהירות יביא לחוויית משתמש חיובית. על כן מומלץ לבחור בשרת הנמצא באיזור גיאוגרפי קרוב לגולשי קהל היעד שלו – שרת ישראלי לגולשים ישראליים וכדומה.
  • אבטחה: לא לכל הגולשים יש כוונות טובות, וחלקם עשויים לנסות לפרוץ אל האתר מתוך כוונות זדון. לכן ודאו כי חבילת אחסון האתרים שלכם כוללת גם אמצעי אבטחה והגנה על המידע והקבצים שלכם.
  • שרות ותמיכה: תפעול אתר אינטרנט אמנם איננו מסובך במיוחד, אולם לעיתים עלולים להיתקל בבעיה או להזדקק לתשובה של מומחה. זו הסיבה שבהוסט סנטר תקבלו תמיכה מקצועית לניהול השרתים שעליהם מאוחסן האתר שלכם.
  • אפשרות גיבוי: השרתים אמנם מאובטחים ואין סיבה לדאגה, אולם כל על צרה שלא תבוא, מומלץ לוודא כי קיימת אפשרות לבצע גיבוי לכל המידע והקבצים שלכם.
  • הטבות ותוספות שונות: בדקו מה עוד אתם יכולים לקבל בחבילה שלכם. רישום דומיין ללא תשלום, העברת אתר, האצת מהירות ביצועים וכדומה.

אם אינכם בטוחים באיזו חבילת אחסון אתרים אתם צריכים לבחור, המומחים של הוסט סנטר עומדים לשירותים וישמחו לייעץ לכם. צרו איתנו קשר עוד היום וקבלו הצעה לחבילת האחסון המתאימה ביותר לאתר שלכם.