4 טיפים חשובים לפני שבוחרים לרשום דומיין – מזווית של קידום אתרים

15/10/2015

4 טיפים חשובים לפני שבוחרים לרשום דומיין – מזווית של קידום אתרים

מחפשים לרשום דומיין חדש? הכנו במיוחד עבורכם 4 טיפים לרישום דומיין מזווית של קידום אתרים,

ידוע שרישום דומיין הינו שלב כיפי ממש כמו לתת לילד שם, בדרך כלל השאלות שלא תשאלו במידה ואתם לא מכירים את ענף קידום האתרים, עדיין חשוב לדעת.

1.שם הדומיין חשוב?

כיצד בוחרים שם לדומיין? רבים מנסים להתאים בין שם העסק לבין שם ה-דומיין הניתן לאתר, חשוב לחפש דומיין בעל משמעות אבל לא בכל מחיר, לפעמים עדיף לבחור דומיין קצר ופשוט מאשר דומיין ארוך ומסורבל, לדוגמה:

נניח ששמי אבי כהן ואני עו"ד ביטוח, והדומיין היחידים שפנויים:

.www.Lawyer-Insurance.ac.co.il

www.ac-low.co.il

ההמלצה שלנו לבחור את הדומיין השני מאחר והוא מתייחס לשם, ומאפשר גם לגולשים לחפש את הדומיין בצורה ישירה, מה שעשוי לחזק את האתר שלכם כמותג מוכר, או כשם שיש בו עניין ישיר.

לדוגמה אנו חברה המציע שירותי אחסון אתרים הצלחנו לאתר דומיין www.www.hostcenter.co.il המרכז בתוך את פעילות החברה, ושם המרכז לאחסון אתרי וורדפרס.

2.וותק הדומיין משפיע?

בשנים האחרונות ישנה דעה שחלק מ-200 הפרמטרים של גוגל לדרג אתר מתייחס לוותק הדומיין, ואף עשוי לסייע בדירוג האתר, כאשר אתם מחפשים דומיין רצוי לנסות ולמצוא דומיין כמה שיותר וותיק, אע"פ שמראש נציין שרישום דומיין וותיק הינה משימה לא פשוטה מאחר ואנחנו מחפשים אותו סביב מוצרים או שירותים, ורוב הדומיין הוותיקים נרכשו.

טיפ קטן: מדי פעם ניתן למצוא יהלום אז לא להתייאש רצוי להקדיש לתהליך זמן וחשיבה.

אולי יעניין אותך גם: חבילות אחסון אתרים

אולי יעניין אותך גם: רכישת שרת vps

3.על שם מי לרשום את ה-דומיין?

במידה ומדובר ב-דומיין שני או שלישי המיועד לאתר נוסף שמטרתו היא לתפוס נוכחות דיגיטלית נוספת, רצוי ומומלץ להפריד את דומיין מבעל האתר הקיים הראשון, אולי לנסות לרשום את הדומיין על שם מישהו אחר.

תחשבו לעצמכם שגוגל עושה הכול על מנת לדרג נכון כמה שיותר תוצאות רלוונטיות במנוע החיפוש שלו, מאחר והוא רוצה לספק היצע, לדוגמה במידה ואתם מחפשים פיתוח אפליקציות תרצו לקבל בתוצאות שלכם כמה שיותר אתר רלוונטיים, דמיינו לעצמכם מצב שתקבלו בתוצאות החיפוש 4 אתרים של אותו בעל אתר המצב עשוי לפגוע באמינות גוגל כמנוע חיפוש.

העניין גוגל יודע לזהות קשר בין בעלי אתרים, ויודע לנטר את רישום דומיין, כמו כן את חבילת אחסון האתר, אז במידה ומדובר באתר נוסף לא להתעצל הטיפ הזה יכול לסייע להצלחת הקידום של האתר.

4. אך יודעים שמחיר ה- דומיין הוא טוב?

נכנסתם לאתר כלשהו שמוכר לכם את הדומיין, אתם לא סגורים על ההצעה רצוי ומומלץ לבדוק או חברות לרישום דומיין, לפעמים ישנם חברות אחסון אתרים שמספקות לכם את הדומיין ללא עלות תחת חבילת אחסון אתרים, חשוב שתדעו שאין לדומיין מחיר קבוע, ולכן רצוי גם פה לעשות סבב בדיקות לפני שסולקים אשראי, נושא חשוב שרצוי לברר האם יש לכם שירותי תמיכה לכל מצב שתצטרכו בהמשך.

שם דומיין – ערך בוויקפדיה